Bulmacalar

Kolay, Zor keyifle çözeceğiniz bulmacalar için tıklayın.

Sesli Hikayeler

Hikayeleri okurken aynı zamanda dinleyebilirsiniz.

Haberler

Bilgisayar Oyunları Hakkında Bilmemiz Gerekenler (YENİ)

Bilgisayar oyunları büyük küçük herkesin sevdiği ve hoş vakit geçirdiği eğlenceli aktivitelerdir. Ancak bilgisayar oyunları bazen zararlı veya tehlikeli de olabilir. Bilgisayar oyunlarından gelebilecek üç tehlikeyi bilmende yarar var.

Bilgisayar oyunları özellikle küçük yaştaki çocuklarda bağımlılık yapabilir. Bağımlılık ise ciddi bir hastalıktır. Bu nedenle, anne ve babalar çocuklarının sağlığı için oyun oynama sürelerine sınır koyarlar. Çocuklar da bu sınırlamalara kendi sağlıkları için uymalıdırlar.

UNUTMA, sadece bir OYUN oynuyorsun! Her oyunda olduğu gibi bilgisayar oyunlarında da kazanabilir veya kaybedebilirsin. Bazı oyuncular kötü oyuncudurlar! Her zaman kazanmak veya oyunda mutlaka bir sonraki seviyeye ilerlemek isterler. Bu nedenle, diğer oyunculara karşı kötü ve çirkin davranışlarda bulunurlar.

Günümüzde onlarca web sayfasında binlerce oyun ücretsiz olarak kullanıcılara sunulur. Ancak bu web sayfalarının bazılarının tek amacı çocuklara oyun oynatmak değildir. Çocukları kandırmak için oyunları bir araç olarak kullanan siteler de vardır. Bazen yaşıtın olarak kendini tanıtan bir oyuncu aslında senden çok daha büyük bir kişi olabilir. Kendini farklı tanıtarak sana ulaşmak, rahatsız etmek isteyebilir. Bu yüzden tüm sitelerde, her zaman “Takma Ad” kullan. Kişisel bilgilerini paylaşma!