Bulmacalar

Kolay, Zor keyifle çözeceğiniz bulmacalar için tıklayın.

Sesli Hikayeler

Hikayeleri okurken aynı zamanda dinleyebilirsiniz.

Fıkralar

Fıkralar

 • ŞEMSİYELİ TİLKİ (YENİ)

  Kadın, kürkçü dükkanına girer ve sorar: “Vitrindeki tilki kürkü gerçekten yağmur geçirmiyor mu?” Dükkan sahibi cevap verir: “Elbette geçirmiyor. Siz hiç şemsiyeyle dolaşan tilki gördünüz mü?”

  Devamı için tıklayın
 • MİKROPLAR (YENİ)

  -Derin nefes almanın mikropları öldürdüğünü biliyor muydunuz çocuklar? -İyi ama öğretmenim, derin nefes almaları için mikropları nasıl ikna edeceğiz?

  Devamı için tıklayın
 • TATLI ŞAKA (YENİ)

  Nine, senin gözlüklerin her şeyi büyütüyormuş doğru mu bu? -Evet, evlâdım. -Ne olursun nineciğim, tabağıma tatlı koyarken gözlüklerini çıkarıver...

  Devamı için tıklayın
 • YEDEK (YENİ)

  Futbolcu Temel yeni bir kulübe transfer olmuş. Kendisiyle yapılan röportajda: - Şimdi yedekte kalmak içun çalişayrum. - Herhalde takıma girmek için demek istediniz? - Yoo yedekte kalmak içun. - Nası yâni? - Maçlari rahat seyretmek içun daa..

  Devamı için tıklayın
 • KARADENİZ’DE ÇUKUR PROBLEMİ

  Karadeniz’de köyün birinde bir çukur varmış ve pek çok kişi içine düşüp yaralanıyormuş. Köyün ileri gelenlerinden 3 kişi toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar. Birincisi demiş ki: – ‘Çukurun yanında bir ambulans beklesin ve düşenleri hemen hastaneye yetiştirsin.’ İkincisi: – ‘Çukurun yanına hastane kuralım düşenleri yetiştirmesi vakit almaz’ demiş. Sıra Temel’e gelmiş. – ‘Ula kafanız hiç çalışmıyor’ demiş. ‘Bunu kapatalım ve gidelim hastanenin yanında bir çukur açalım.’

  Devamı için tıklayın
 • ANLAMIYORUM (YENİ)

  - Ben öğretmenin dersinden hiçbir şey anlamıyorum. - Neden? - Geçen gün dört beş daha dokuz eder demişti, bugün de üç altı daha dokuz eder diyor.

  Devamı için tıklayın
 • YARIŞ

  Temel Erzurumlularla yarış yapmış. Hepsi de temeli geçmiş. Temel arkalarından bağırmış: -Heyt Be! Atım çok güçlü hepsini önüne katmış kovalıyor!

  Devamı için tıklayın
 • BİRBİRİNE BAĞLI (YENİ)

  Hâkim, kazâ yaparak birkaç kişinin ölümüne yol açan bir şoförün ehliyetini iptâl edince, şoför: -Aman hâkim bey, diye sızlanmış. Benim yaşayabilmem, şoförlük yapmama bağlı. Hâkim cevap vermiş: -Başkalarının yaşaması da sizin şoförlük yapmamanıza bağlı.

  Devamı için tıklayın
 • ZEKA ÖLÇÜMÜ

  Dursun’la Temel, bebeklerini parkta dolaştırıyorlardı. Dursun 12 aylık bebeği yürüyor, Temel’in 22 aylık bebeği ise kucakta.. -Övünmek cibi olmasun benimçi çok akillidur, dedi Dursun. Temel’in cevabı daha bi gariptir: -Benimçi daha akilli daa! 20 aylik oldu hala kendini taşıtayi...

  Devamı için tıklayın
 • SEBEBİ NE (YENİ)

  Tekin, teyzesinin kızı Ömür’e mektup yazıyordu. Bir ara annesi sordu: — Ne yazıyorsun Tekin? — Ömür’e mektup yazıyorum anneciğim! — Niçin o kadar yavaş yazıyorsun? Çabuk yazsana oğlum. — Ömür çabuk okuyamaz ki, anneciğim… Ben de okuyacağı hızda yazıyorum işte…

  Devamı için tıklayın
 • ÜÇ ARKADAŞ (YENİ)

  Üç arkadaş yolda gidiyorlarmış. Bunların biri kel, biri kör, biri topalmış. Yanlarından hızla bir araba geçmiş. Kel “Aaaaayy saçım bozuldu” demiş. Topal “gelin kovalayalım” demiş. Kör de “merak etmeyin ben plakayı aldım bile” demiş.

  Devamı için tıklayın
 • UYKUSU KAÇMIŞ (YENİ)

  Bir gece Nasrettin Hoca’nın uykusu kaçmış. Kalkmış sokakta gezinmeye başlamış. Hoca’yı gören komşusu sormuş: - Hayrola hocam, gece vakti sokakta ne arıyorsun? - Uykum kaçtı da onu arıyorum, demiş Hoca.

  Devamı için tıklayın
 • CEKET (YENİ)

  Dalgın Temel habire ceketini arıyordu. Arkadaşları uyardı: -Üstünde ya Temel sakinleşti. -Uy uşaklar, söylemeseydinuz bu soğukta ceketsuz cidecektum da!..

  Devamı için tıklayın
 • AKŞAM SERİNLİĞİ (YENİ)

  Mahalleli kahvede oturmuş aya gitme meselesini konuşurken Temel lafa atıldı: -Ben Güneşe gideceğum. Arkadaşları itiraz etti: -Güneş cayır yanayi, gidemezsun! Temel: -Pen akşam serinliğunda cideceğum da...

  Devamı için tıklayın
 • BİZİM EVİN ADRESİ (YENİ)

  Küçük Mehmet okuldan eve dönüşünde annesine: - Bugün öğretmen bir soru sordu, bir tek ben bildim. Annesi merak etmiş: - Soru neydi? - Bizim evin adresi.

  Devamı için tıklayın