Bulmacalar

Kolay, Zor keyifle çözeceğiniz bulmacalar için tıklayın.

Sesli Hikayeler

Hikayeleri okurken aynı zamanda dinleyebilirsiniz.

Fıkralar

Fıkralar

 • BİRBİRİNE BAĞLI (YENİ)

  Hâkim, kazâ yaparak birkaç kişinin ölümüne yol açan bir şoförün ehliyetini iptâl edince, şoför: -Aman hâkim bey, diye sızlanmış. Benim yaşayabilmem, şoförlük yapmama bağlı. Hâkim cevap vermiş: -Başkalarının yaşaması da sizin şoförlük yapmamanıza bağlı.

  Devamı için tıklayın
 • ZEKA ÖLÇÜMÜ

  Dursun’la Temel, bebeklerini parkta dolaştırıyorlardı. Dursun 12 aylık bebeği yürüyor, Temel’in 22 aylık bebeği ise kucakta.. -Övünmek cibi olmasun benimçi çok akillidur, dedi Dursun. Temel’in cevabı daha bi gariptir: -Benimçi daha akilli daa! 20 aylik oldu hala kendini taşıtayi...

  Devamı için tıklayın
 • SEBEBİ NE (YENİ)

  Tekin, teyzesinin kızı Ömür’e mektup yazıyordu. Bir ara annesi sordu: — Ne yazıyorsun Tekin? — Ömür’e mektup yazıyorum anneciğim! — Niçin o kadar yavaş yazıyorsun? Çabuk yazsana oğlum. — Ömür çabuk okuyamaz ki, anneciğim… Ben de okuyacağı hızda yazıyorum işte…

  Devamı için tıklayın
 • ÜÇ ARKADAŞ (YENİ)

  Üç arkadaş yolda gidiyorlarmış. Bunların biri kel, biri kör, biri topalmış. Yanlarından hızla bir araba geçmiş. Kel “Aaaaayy saçım bozuldu” demiş. Topal “gelin kovalayalım” demiş. Kör de “merak etmeyin ben plakayı aldım bile” demiş.

  Devamı için tıklayın
 • UYKUSU KAÇMIŞ (YENİ)

  Bir gece Nasrettin Hoca’nın uykusu kaçmış. Kalkmış sokakta gezinmeye başlamış. Hoca’yı gören komşusu sormuş: - Hayrola hocam, gece vakti sokakta ne arıyorsun? - Uykum kaçtı da onu arıyorum, demiş Hoca.

  Devamı için tıklayın
 • CEKET (YENİ)

  Dalgın Temel habire ceketini arıyordu. Arkadaşları uyardı: -Üstünde ya Temel sakinleşti. -Uy uşaklar, söylemeseydinuz bu soğukta ceketsuz cidecektum da!..

  Devamı için tıklayın
 • AKŞAM SERİNLİĞİ (YENİ)

  Mahalleli kahvede oturmuş aya gitme meselesini konuşurken Temel lafa atıldı: -Ben Güneşe gideceğum. Arkadaşları itiraz etti: -Güneş cayır yanayi, gidemezsun! Temel: -Pen akşam serinliğunda cideceğum da...

  Devamı için tıklayın
 • BİZİM EVİN ADRESİ (YENİ)

  Küçük Mehmet okuldan eve dönüşünde annesine: - Bugün öğretmen bir soru sordu, bir tek ben bildim. Annesi merak etmiş: - Soru neydi? - Bizim evin adresi.

  Devamı için tıklayın
 • TOZ (YENİ)

  Bir gün Nasrettin Hoca, çırağı ile kurt avına gider. Bir kurt ini görürler ve içeri girerler. Kurt içeride yoktur. Bir süre sonra Nasrettin Hoca dışarıya çıkar. Çırağı hâlâ kurdun inindedir. Daha sonra Hoca, Kurdun geri gelip inine girmeye çalıştığını görür. Nasrettin Hoca, içerideki çırağını düşünerek kurdun kuyruğuna yapışır. Ortalık toz dumana karışmıştır. Tozdan ortalığı göremeyen çırak içeriden: – Ne oluyor, bu toz da nereden çıktı şimdi, deyince, Nasrettin Hoca: – Kurdun kuyruğu koparsa sen...

  Devamı için tıklayın
 • 28 GÜN

  Öğretmen sormuş: - Hangi ayda 28 gün var? Öğrenci cevap vermiş: - Hepsinde hocam.

  Devamı için tıklayın
 • Uçakta Sinema

  İki farklı hava yolu yetkilisi uluslararası bir sempozyumda deneyimlerini paylaşırlar. Çay Hava Yolları yetkilisi, Fındık Hava Yolları yetkilisine; - “Rize çıkışlı seferlerde yolcuya kısa film gösterisi sunmaya başlamıştık, bir kaç gün içerisinde vazgeçtik!” - “Niçin?” - “İlk film sonrası ekranda “Son” yazısı çıkar çıkmaz yolcular ayağa kalkarak uçaktan çıkmaya çalışıyordu da ondan!”

  Devamı için tıklayın
 • MERMER

  Öğretmen sordu: -Ülkemizde mermer en çok nerelerde bulunur? Çocuk cevap vermiş: -Merdivenlerde, eşiklerde, masa üstlerinde bulunur öğretmenim.

  Devamı için tıklayın
 • AYAKKABI

  Adamın biri ayakkabı almak için mağazaya gitmiş. Denediği ve beğendiği ayakkabılardan birisinin ayağını sıktığını söylemiş. Mağaza sahibi de: – Bir hafta sonra açılır, demiş. Adam: – İyi o zaman, ben bir hafta sonra gelip alayım, demiş.

  Devamı için tıklayın
 • YILDIZLAR

  Öğretmen, sınıfta gökyüzü ile ilgili bir yazı okudu. Sonra bu yazıyla ilgili çocuklara soru sordu: - Ayşe, bana bildiğin yıldızları sayar mısın? Ayşe düşünmeden yanıtladı: - Pop yıldızları, spor yıldızları, sinema yıldızları...

  Devamı için tıklayın
 • SADIK

  Bir müşteri evcil hayvan dükkânına girer ve: - Köpeği satın almak istiyorum ama sadık mıdır? Satıcı: - Elbette sadıktır, size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim. Müşteri: - Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Satıcı: Şu güne kadar 5 kere sattım. Her seferinde de geri geldi.

  Devamı için tıklayın